top of page
Поиск
  • kostyazhvan11

Виробниче навчання у групі МШ-11 21.12 та групі МШ-12 21.12

Тема.7. Виконання монтажу збірних елементів конструкцій.

Монтажно-підйомні механізми та устаткування:

Монтажні блоки (рис. 1) призначені для піднімання і переміщення вантажів та зміни напрямку руху канатів. За кількістю роликів монтажні блоки поділяють на одно- (а) і багатороликові (б), а за конструкцією захватного органу - з сергою і гаком. Однороликові блоки застосовують для піднімання легких вантажів, багатороликові - для важких вантажів. Блоки використовувані при монтажних робо­тах, забезпечують паспортом, де вказані вантажопідйомність і дата випробування.

Мал 1.БЛОКИ а ~ однороликові; 6 — багатороликові; 1 — проушини; 2 — корпус; 3 — ролик; 4 — вісь; 5 — крюк:


Поліспаст (мал. 2) — це сис­тема рухливих і нерухомих бло­ків, сполучених сталевим канатом. Кожен ролик рухливого блоку дає виграш в силі в 2 рази, але в стільки ж раз зменшується швидкість і час підйому вантажу. Число роликів в рухомому і нерухомому блоках від 1 до 7. Їх застосовують самостійно або ж вони входять до складу вантажопідємних машин.

Мал. 2м ПОЛІСПАСТ а - підйом вантажу; б - загальний вигляд; 1 - нерухомий блок; 2- сталевий канат; 3 — пересувний блок; 4 - вантаж:


Домкрати — це невеликі переносні механізми для підйому і переміщення конструкцій на невелику висоту.

Рейкові домкрати (мал. 3) складаються з корпусу, де розміщується зубчаста передача з рухливою рейкою, що має вгорі голівку, а внизу — «лапу». Під вантаж підводять голівку або лапу і обертанням рукоятки його піднімають. У піднятому положенні зубчасту рейку утримує гальмо, що складається з «собачки» і храповика. Максимальна вантажопідйомність рейкових домкратів —10 т, а вантажопідйомність «лапи» на 50% менша.

Мал. 3 РЕЙКОВИЙ ДОМКРАТ

1 — корпус; 2 — рукоятка; 3 — гальмо; 4 — голівка; 5 — зубчаста передача; 6 — підіймальна "лапа"


Гвинтові домкрати (мал. 4) мають корпус з гайкою вгорі, в яку входить гвинт з опорною голівкою. Переміщення гвинта виконують рукояткою з тріскачкою. Вантаж піднімають, повертаючи рукоятку ломиком. При цьому домкрат має бути встановлений вертикально (без перекосу), аби не погнути гвинт. Вантажопідйомність гвинтових домкратів до 20 т.

Мал 4 ГВИНТОВИЙ ДОМКРАТ 1 - корпус; 2 - -гайка; 3 -винт; 4 — голова; 5 — рукоятка з тріскачкою

Гідравлічні домкрати(мал. 5) виготовляють з вбудованим насосом або підключають до насоса. У обох випадках рідина, перекачана плунжерним насосом з ре­зервуара в циліндр, висуває пор­шень з вантажем. При опусканні вантажу поворотом вентиля рідину повертають в резервуар, при цьому поршень домкрата вирушає вниз. Вантажопідйомність домкратів 50...300 т.

Мал. 5 ГІДРАВЛІЧНІ ДОМКРАТИ а) з вбудованим насосом, б) підключені до насосу

1 -— корпус; 2 — спусковий кран; 3 — резервуар плунжерного насосу; 4 — рукоятка насоса. 5поршень; 6 — манометр; 7 — ємкість для масла; 8— рукава від насоса:


Лебідки — це механізми для підйому і переміщення вантажів. Їх випускають з ручним або електричним приводом.

Ручна важільна лебідка (мал.6) складається з корпусу, усередині якого знаходиться тяговий механізм, сполучений з рукоятками переднього і заднього ходу. Закріпивши лебідку, похитуванням рукоятки протягують канат з вантажем через тяговий меха­нізм в корпусі. Такі лебідки мають вантажопідйомність до 3 т.

Мал. 6 РУЧНА ВАЖІЛЬНА ЛЕБІДКА

а — загальний вигляд; б — закріплення при підйомі вантажу; 1— крюк для закріплення, 2-канат, 3-телескопічний ричаг; 4 - рукоятка заднього ходу; 5 - канат з крюком; 6 - корпус з блоком; 7-лебітка, 8- блок 9 — вантаж, що піднімається:


Лебідка з ручним приводом (мал.7) складається з двох щік, що утворюють станину, в якій закріплений барабан, що обертається, з намотаним сталевим канатом. Обертання бара­бана здійснюється двома рукоят­ками через систему зубчастих коліс. Закріпивши лебідку, обертанням рукоят­ки намотують канат з вантажем. Гальмування забезпечується храповиком з собачкою або стрічковим гальмом. Вантажопідйомність лебідок до 10 т.

Мал. 7 ЛЕБІДКА З РУЧНИМ ПРИВОДОМ

1 — станина; 2— стрічкове гальмо; 3 — рукоятка; 4— зубчаста передача; 5 - "собачка"; 6 ~ храповик; 7- барабан для намотування канату:


Лебідки з електричним приводом (мал. 8) мають зварну раму, на якій встановлені барабан із сталевим канатом, електродвигун з редуктором, гальмівний пристрій і пульт управління.

Електродвигун через редуктор приводить в обертання барабан із сталевим канатом. При опусканні вантажу вал електродвигуна обертається у зворотний бік. Електричні лебідки випускають одношвидкісними або багатошвидкісними, вантажопідйомністю до 40 т.

ЛЕБІДКА З ЕЛЕКТРИЧНИМ ПРИВОДОМ

1 — станина; 2 — електродвигун; 3 — пульт управління; 4 — редуктор, 5 – барабан з канатом :


Обслуговують лебідки робітники , що пройшли спеціальне навчання.



Безпечне стропування залізобетонних та бетонних конструкцій, піддонів, контейнерів і правила сигналізації під час монтажу залізобетонних конструкцій.

Стропальніроботи, пов'язані з обслуговуванням підйомно-транспортних машин і механізмів. Вони охоплюють:

  • - стропування переміщуваних конструкцій для їхнього піднімання, переміщення і укладання;

  • - вибір необхідних вантажнозахватних пристроїв та устаткування, визначення придатності їх для роботи;

  • - розстропування конструкцій на місці встановлення;

  • - керування діями машиніста крана.

До роботи стропальника допускають осіб, які досягли 18 років і мають відповідне посвідчення. Стропування - це операція прикріплення конструкції до гака для піднімання і переміщення. Розстропування — це операція конструкції від гака крана після встановлення конструкції. Стропальник відповідає за безпечне виконання стропальних робіт, а кранівник — за безпечне керування краном. Вказівки кранівника для стропальника обов'язкові! Перед початком роботи стропальник вибирає вантажно-захватні пристрої, перевіряє справність, наявність на них клейма або бірки з позначенням номера, дати випробування і вантажопідйомність. Перед стропуванням стропальник і кранівник визначають, чи достатня вантажопідйомність крана для піднімання визначеної маси вантажу. Залізобетонні та бетонні конструкції, як правило, мають монтажні петлі, призначені для стропування. Гачок підйомного устаткування повинен вільно заходити у зів петлі. Гак заводять із зовнішнього боку деталі в сторону її центру тяжіння. Підйомне пристосування кріплять за всі петлі, що передбачені для піднімання. Невикористані для зачіплювання вантажу кінці багатовіткових строк монтажник або стропальник закріплює так, щоб вони не зачіпали за інші конструкції. Кут між вітками строп повинен бути не більше 90°. Стропальник повинен керуватися наступним правилом:

  • - не користуватися несправними вантажозахватними пристроями;

  • - забороняється самостійно чинити стропи.

Якщо конструкції нетипові, то виникає потрібність визначити центр ваги вантажу, який піднімають, тому що можливі аварійні ситуації. Під час перевезення, піднімання та переміщення ферми, балки, стінові панелі і перегородки на всю висоту кімнати повинні перебувати у вертикальному стані, а горизонтальні (плити покриття, профільний настил та інші подібні елементи) - у горизонтальному. Перед навантажуванням і розвантажуванням збірних залізобетонних конструкцій монтажні петлі треба оглянути, недоліки у їхньому зовнішньому вигляді, у разі потреби, виправити без пошкодження конструкції. Після закінчення стропування конструкцій на транспортному засобі стропуваль-ник повинен зійти на землю і тільки після цього подати сигнал на піднімання вантажу, в т.ч. піддонів з цеглою і ящиків з розчином. Забороняється підтягувати деталі краном або піднімати вантажі, примерзлі до землі чи інших поверхонь або засиплені ґрунтом чи захаращені іншими елементами. Елементи спочатку підіймають на висоту 20-30 см, перевіряють правильність стропування, після чого подають сигнал про подальший підйом. У разі потреби, поправляють стропи, але перед цим опускають вантаж на землю.

Сигнали про підйом і переміщення вантажу дає стропальник, а на будинку, який монтують - ланковий. Якщо між ними нема прямого зорового зв'язку, то додатково назначають сигнальщика, який повинен знаходитися у зоні видимості стропальника і монтажників. Умовні сигнали подають знаками рук або червоним чи жовтим прапорцем . Сигнал "Стоп" (аварійна зупинка) подається будь-яким робітником, який помітив небезпеку. Звуковий сигнал "Віра" - підняти вантаж, а сигнал "Майна" - опустити вантаж. Перед установленням деталі, місце розчищають, накидають розчин і монтують деталь. Конструкцію розстроповують після закріплення її на постійно або тимчасово за допомогою струбцин, клинів або кондукторів.



Успіхів у навчанні!!!

24 просмотра0 комментариев
Пост: Blog2_Post
bottom of page